KONVIČKA NA NÉTI

NÉTI – pročišťování nosu

  • Do konvičky na néti nalit teplou slanou vodu (cca 38 – 40 °C) -1 čajová lžička soli na litr vody (aby se blížila hodnotám fyziologického roztoku a tím dráždila nosní sliznici jen velmi jemně.
  • Hlava se nakloní, konvička se nasadí do horní dírky a voda vytéká dolní nosní dírkou. Tím se dostane i do vedlejší nosní dutiny. Musí se pak pomocí smrkání vystříkat- hlavu po proplachu otočíme tak, že je spodní dírka nyní nahoře, dolní stlačíme prstem a jemně vyfrkáváme vzduch horní dírkou a s ním i vodu.
  • Poté opakujeme na opačnou stranu.
  • Dýchat otevřenými ústy !!! Vždy
  • Néti je vhodné provádět na lačno každé den ráno

Účinky:

Příznivě ovlivňuje činnost všech smyslových orgánů v oblasti hlavy. Posiluje zrak a působí proti přílišné únavě očí. Může velmi pomoci při bolestech hlavy. Posiluje paměť a schopnost koncentrace.

Pomáhá při problémech s nosními a čelními dutinami. Je vhodné provádět především při chronické rýmě, jako prevenci při opakujících se zánětech vedlejších nosních dutin, při bronchitidě, opakovaných zánětech plic, astmatu, při alergické rýmě.

Neprovádět:

Při akutním nachlazení, při zánětu čelních dutin a při bolestech v uších

 Zdroje: MUDr. Šedivý – Jóga očima lékaře, Mahéšvaránanda –Jóga v denním životě


 

OLEJE

MANDLOVÝ OLEJ – výživný, hojivý, posilující, sladký, těžký, zahřívá. Vhodný na citlivou pokožku. K masáži celého těla, ale především hlavy a obličeje. Vyživuje mozkovou kůru. Vhodné pro miminka a na problémovou pokožku.

KOKOSOVÝ OLEJ

SEZAMOVÝ OLEJ

AJURGHÍ 100 ml

ARGANOVÝ OLEJ NA VLASY – hydratuje vlasy a dělá je hedvábně lehké. Nanést na vlasy, nechat působit aspoň hodinu a poté omýt. 200ml


 ZUBNÍ PASTY

 Kekulu – dětská ajurvédská pasta, Srí Lanka

Bazalková – vyprodáno

Hřebíčková – vyprodáno

Neemová

Sumudu – z ajurvédských bylinných olejů

Vicco  – bylinná, neobsahuje fluor – vyprodáno


MÝDLA

Přírodní (řecká) -olivové čisté, s jasmínem, s pomerančem

Přírodní – bylinná (mandlové, neem…) – vyprodáno

Kekulu – dětské bylinné


SOLI DO KOUPELE

AJURSŮL – mořská sůl, kurkuma, kafr. 3 lžíce do vany. Uvolňuje napětí a únavu.

Složení: mořská sůl, kurkuma, kafr.   500g.    Indie


 

ŠAMPÓNY

NEEM SHAMPON – obsahuje výtažek z listů Neemu a čistý esenciální bergamotový olej. Tato kombinace očišťuje a vyživuje vlasy a pokožku hlavy.

 BYLINNÉ  ŠAMPÓNY

-SHIKAKAI , – bylinný šampón. Kombinace bylin aritha, pískavice, neem,, tulsi, rozmarýnový olej, shikaki. Vhodný pro suchý a poškozený vlas. 200ml, Indie

 


HENNA

Černá, měděná

Egyptská henna je jednou z nejkvalitnějších na světě. Neobsahuje žádné chemické přísady, výrazně zpevňuje vlasy.pomáhá odstraňovat lupy, dodává lesk a hebkost vlasům. Intenzita zbarvení závisí na původní barvě vlasů a délce působení henny. Čistě přírodní.


NEEM PRÁŠEK 

100g. Prášková směs esenciálních olejů z avokáda, citronu, patchouli, tea tree, tymiánu, tulsi a semínek neemu pro ochranu a regeneraci pokožky. Vhodný proti opruzeninám.